Widok na zdrowie

Poczuj czyste i zdrowe powietrze

Na terenie osiedla Bunscha Park powstaną gradiernie wytwarzające  naturalny, leczniczy mikroklimat. Zostanie on uzyskany za pomocą zaawansowanej technologii, która poprzez rozbijanie kropel ociekającej solanki powoduje hydro-jonizację, podobnie jak naturalnie rozbryzgujące się fale morskie. Powietrze w otoczeniu gradierni wykazuje wyjątkową czystość bakteriologiczną i nasycone jest takimi minerałami, jak: jod, brom, wapń, magnez, sód, potas, żelazo i innymi mikroelementami. Przebywanie ok. 2 h w takim klimacie odpowiada 3 dniom spędzonym nad morzem, wraz z jego niepowtarzalnymi właściwościami leczniczymi, rehabilitacyjnymi i relaksacyjnymi.

Popraw odporność swojego organizmu

Przebywanie w pobliżu gradierni wzmacnia system immunologiczny organizmu, a także jest szczególnie pomocne w profilaktyce i leczeniu: alergii, uczuleń, niedoczynność tarczycy, niewydolność krążenia, nadciśnienia i wszelkich chorób górnych dróg oddechowych. Ponadto jest wskazane dla osób, które mają kłopoty z koncentracją, często odczuwają przemęczenie i są narażone na stres. Nie bez znaczenia są także profilaktyczne właściwości wytwarzanego przez gradiernie aerozolu, który nawilża drogi oddechowe i oczyszcza je z szeregu pyłów wdychanych wraz z zanieczyszczonym  powietrzem. Mieszkańcy wielkich miast, oddychając zanieczyszczonym powietrzem, często mają cieńszą śluzówkę oskrzeli. Solankowy aerozol nawilża ją i ułatwia jej odbudowę.

Więcej natury wokół Ciebie

Zieleń na osiedlu Bunscha Park zaprojektowano przy zastosowaniu odpowiednich gatunków roślin, które nie tylko uraczają swym zapachem, ale również posiadają właściwości lecznicze, odprężające i wpływają na poprawę samopoczucia. 

Projekt zieleni okalającej strefę chillout’u z gradierniami oraz liczne ciągi spacerowe, jest inspirowany ogrodami naturalistycznymi. Układy roślinne tworzą barwny gąszcz. Ogród ma czytelny styl i luźną formę, dzięki czemu tworzy aurę naturalnego pejzażu nadmorskiego.

531 62 61 62